You are currently viewing Gdzie na wycieczkę z najmłodszymi?

Gdzie na wycieczkę z najmłodszymi?

zachod

Wakacje trwają, a pomysły na spędzenie wartościowego czasu z dziećmi powoli się kończą. Nikt nie chce patrzeć, jak podczas letnich dni jego dziecko otępiałym wzrokiem wpatruje się w ekran telefonu, oglądając mało ambitne filmy na Youtube. Czasami wystarczy rozejrzeć się po okolicznych atrakcjach, aby znaleźć niesamowite miejsce na wyciągnięcie dłoni.

Dzisiaj, korzystając z zadowalającej, chociaż nieco deszczowej pogody, wybrałyśmy się na spacer po lasach Świeradowa-Zdroju, oddalonego od Wolimierza o około 8 km. Sportowe buty, woda, chęci do życia- czas w drogę na Zajęcznik. Jest to niewielkie wzniesienie, zakończone punktem widokowym. Na miejscu czekała nas równie tajemnicza, co przyjemna trasa przez las. Od czasu do czasu przystawałyśmy, robiąc małą przerwę w wędrówce, aby przyjrzeć się okolicznym pagórkom. Droga szczególnie przypadnie do gustu najmłodszym, ponieważ lokalne organizacje postanowiły stworzyć Ścieżkę Edukacyjną Zajęcznik, będącą świetnym urozmaiceniem spaceru. Na trasie dowiemy się, gdzie mieszka cietrzew albo czym jest rosiczka. W zakamarkach lasu sezon jagodowy, a więc siły do wędrowania mogą dodać owoce.

W okolicy Wolimierza wiele jest miejsc tajemniczych, ciekawych, a w tym w pełni dostosowanych do możliwości najmłodszych. Podczas wakacji warto przebywać blisko natury, tym bardziej jeśli w roku szkolnym nie ma na to wiele czasu.